تبلیغات
دخ-تران فراری همراه با عکس و کلیپ - فرار به خاطر لباس‌های رنگی-دختران فراری
لینك باكس

گالری
[cb:poll_question]
پیوندها

××اهنگ-قالب-ترفند--كلیپ-اس ام اس-جاوا××
۩۞۩ حال بازار۩۞۩
Music | Programs | Hack
۩۞۩کلیپ و عکس توپ و+18۩۞۩
the best picture of the world
آمار وب خود را چندین برابر کنید
فروشگاه ویژه بانوان
سایت رایگان موبایل
گالری عكس
نرم افزار و بازی موبایل
یك سایت آموزشی و تفریحی

پیوندهای روزانه

بزرگترین پاتوق دختر و پسرهای ایرونی

آمار وبلاگ


Google PageRank 
		Checker - Page Rank Calculator

free online visitor stat counter

بازدید های امروز :
صفحات جانبی
بنرهای تبلیغاتی
بنرهای سایت ما
Image and video hosting by TinyPic
فرار به خاطر لباس‌های رنگی-دختران فراری
موضوع پست : عمومی

دخترانی كه به كانون اصلاح و تربیت فرستاده می‌شوند، به خاطر آزارهای جسمی و جنسی خانواده‌هایشان فرار كرده‌اند، اما مهمترین خواسته‌هایشان آزادی در انتخاب رنگ لباس و حق اظهار نظر در خانه است.

به گفته «فرخنده بركسه»، كه در كانون اصلاح و تربیت دختران تهران، خدمان مددكاری به دختران ارائه می‌دهد، بیشتر دختران فراری معتاد از سوی پدر یا برادرشان به اعتیاد كشانده شده‌اند و برخی از آنها هم از سوی برادرشان مورد تجاوز قرار گرفته‌اند كه در بیشتر این موارد خانواده‌ها از پسر حمایت می‌كنند و تقصیر را به گردن دختر می‌اندازند كه چرا خودش را كنترل نكرده .

بركسه در این گزارش كه در میزگرد «بررسی فعالیت های سازمان های غیر دولتی درباره خشونت» ارائه شد، گفت:«بیشتر دخترانی كه به كانون اصلاح و تربیت فرستاده می‌شوند، از حاشیه‌نشین‌های تهران و روستاها و مناطق محروم كشور هستند و پس از آزادی اگر خانواده آنها را نپذیرد یا خودشان نخواهند كه به خانه برگردند، به مراكز بهزیستی فرستاده می‌شوند،بیشتر آنها نیز پس از مدتی از بهزیستی فرار كرده و دوباره در خیابان‌ها سرگردان می‌شوند و آن‌طور كه خودشان می‌گویند به علت نداشتن سرپناه شب‌ها را در زیر درختان بلوارها یا زیر كامیون‌های پارك شده در گوشه خیابان می‌خوابند.»

علت فرار بیشتر دختران نیز به گفته خودشان عبارت است از: آزارجسمی و جنسی از جانب خانواده و بستگان، فقر اقتصای و فرهنگی خانواده، متلاشی شدن خانواده و نبود آگاهی در خانواده نسبت به چگونگی ارتباط با خانواده و عدم درك نیازهای روحی و روانی.

به گفته او بزهكاری دختران بیشتر به خاطر رابطه با جنس مخالف است، كه به جهت نبود آموزش و آگاهی و برخورد قضایی كه با این مساله می‌شود، منجر به ولگردی و بزهكاری این دختران می‌شود.

كانون اصلاح و تربیت دختران تهران، سال 1378 در كنار كانون و اصلاح و تربیت پسران تاسیس شد،اكثر مددجویان كانون بین 13 تا 18 سال سن دارند و روزانه بین 25 تا 60 دختربه این كانون می‌آ‌یند كه جرم اكثر آنها رابطه با جنس مخالف، ولگردی و مواد مخدر است.

فرخنده بركسه از دختر 14 ساله‌ای می‌گفت كه ادعا داشت 300 سال سن دارد و در برابر اظهار تعجب مددكاران كانون پاسخ می‌داد: « به اندازه 300 سال به من تجاوز شده. مادرم برای خرج اعتیادش مرا می‌فروخت»

به گفته این عضو انجمن حمایت از حقوق كودكان، دختران فراری كه به كانون آورده می‌شوند، در صورت باردار بودن حق سقط جنین ندارند و باید فرزندشان را به دنیا آورده و تحویل شیرخوارگاه دهند و بیشترشان برای این موضوع با یك احساس عذاب وجدان دائم زندگی می‌كنند و البته برخی‌ هم تن به سقط جنین‌های غیر بهداشتی می‌دهند و جان خود را به خطر می اندازند.

انگیزه فرار دختران و آمدنشان به كانون هم متفاوت است. یكی از آنها دختری 17 ساله است كه به زور به عقد پیرمرد 70 ساله درآمده بود. دخترك به طور مداوم مورد آزار و اذیت پیرمرد خانواده اش بود و شوهرش هنگام برقراری رابطه جنسی با او در دهانش مدفوع می‌كرد. دخترك با نانوای محل ارتباط برقرار می‌كند و پس از اطلاع خانواده و معرفی اش به مقامات قضایی دستگیر می‌شود كه البته با در پیگیری مددكاران كانون اصلاح و تربیت پس از مدتی با پرداخت صد هزار تومان جریمه آزاد شد.

نمونه دیگر دختركی است كه پس از آنكه با پسری رابطه برقرار كرد و در بیابان مورد تجاوز گروهی قرار گرفت، با تیپ پسرانه و تراشیدن سر در خیابان‌ها كفش مردم را برای امرار معاش واكس می‌زد كه دستگیر شد و به كانون آمد.

فرخنده بركسه، در ادامه از برخورد نامناسب كاركنان كانون و قاضی‌ها با این دختران گفت: «بیشتر دخترها از نحوه برخورد مراقبین كانون و قاضی‌های پرونده‌شان شكایت دارند و می‌گویند كه آنها به ما برچسب روسپی و فاحشه می‌زنند و حتی با فحاشی با ما برخورد می‌كنند.»
به گونه ای كه دختری برایش تعریف كرده : «وقتی به قاضی گفتم خانواده‌ام مرا درك نمی‌كنند و حتی اجازه انتخاب رنگ لباسم را هم به من نمی‌دهند، قاضی جواب داد: كار خوبی می كنند، چون شما می‌خواهید روسپی شوید
این در حالی است كه بسیاری از این دختران به خاطر فشارهای موجود در خانواده و آزارهای جسمی و كنترل‌های بیش ازحد از خانه فراركرده‌اند و هنوز در دایره بزهكاری نیافتاده‌اند.

این عضو انجمن حمایت از حقوق كودكان در ادامه به تبعیضات بین كانون اصلاح وتربیت دختران و پسران اشاره كرد و نبود فضای سبز، مدرسه و كارگاه‌های حرفه‌آموزی را از جمله این تبعیضات برشمرد.
بركسه گفت: «كانون دختران تا سال گذشته مدرسه نداشت و بر خلاف كانون پسران كه كارگاه‌های مختلف فن‌آموزی در آن دایر است، به دخترها فقط عروسك سازی یاد داده می شود. دخترها فضای سبز بسیاركوچكی دارند، سالن غذا خوری ندارند و بیشتر اوقات با قرص آرامبخش می‌خوابند.»

این دختران خواسته‌های اندكی از زندگی دارند. آنها در میزگردی كه با مددكاران داوطلب داشتند خواسته هایشان را این‌گونه عنوان كرده‌اند: «آزادی بیان در خانواده، حق انتخاب لباس و به خصوص رنگ لباس، حق انتخاب دوست، احترام به خواسته‌ها و نیازهایمان و نبود كنترل بیش از حد و داشتن كمی آزادی.»

آنها در خانواده مورد خشونت قرار می‌گیرند. از این خشونت به خیابان‌ها فرار می‌كنند و در دام خشونت‌های قانونی گرفتار می‌شوند و پس از طی دوره محكومیت در كانون‌های اصلاح وتربیت یا در خانه مورد خشونت و كنترل مضاعف قرار می‌گیرند و یا دوباره به خیابان پناه می‌آورند واین چرخه خشونت تكرار می‌شود.

این میزگرد 23 آبان‌ماه از سوی گروه علمی ـ تخصصی مطالعات زنان انجمن جامعه‏شناسی ایران در دانشكده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد. خشونت قانونی علیه كودكان، گزارشی از صدای یارا و كودكان انجمن حمایت از حقوق كودكان و گزارش فعالیت‏های انجمن پویا در رابطه با گسترش فرهنگ صلح در بین كودكان از دیگر محورهای این میزگرد بود كه از سوی نسرین ستوده، ناهید كاموسیو لیلا ارشد ارائه شد.......... از  سایت فیلتر شده  تریبون فممیستی

+ نوشته شده در دوشنبه 17 تیر 1387 ساعت 10:07 ق.ظ ، توسط کارزان نوجوانی .:. نظر بدید : ()
لینك باكس دوستان
اطلاعیه
با سلام خدمت شما بازدید كنندگان عزیز برای تبادل لینك و بنر ابتدا لینك ما را با عنوان .::دختران فراری همراه با عكس و كلیپ::. لینك كنید و سپس در قسمت نظرات بیان كنید تا آدرس بنر خود را برای شما ارسال كنید سپس آدرس بنر و لینك خود را بفرستید تا ظرف 24 ساعت اقدام نماییم. مدیریت سایت كارزان