تبلیغات
دخ-تران فراری همراه با عکس و کلیپ - نگاهی به پدیده دختران فراری در جامعه (بخش دوم و پا
لینك باكس

گالری
[cb:poll_question]
پیوندها

××اهنگ-قالب-ترفند--كلیپ-اس ام اس-جاوا××
۩۞۩ حال بازار۩۞۩
Music | Programs | Hack
۩۞۩کلیپ و عکس توپ و+18۩۞۩
the best picture of the world
آمار وب خود را چندین برابر کنید
فروشگاه ویژه بانوان
سایت رایگان موبایل
گالری عكس
نرم افزار و بازی موبایل
یك سایت آموزشی و تفریحی

پیوندهای روزانه

بزرگترین پاتوق دختر و پسرهای ایرونی

آمار وبلاگ


Google PageRank 
		Checker - Page Rank Calculator

free online visitor stat counter

بازدید های امروز :
صفحات جانبی
بنرهای تبلیغاتی
بنرهای سایت ما
Image and video hosting by TinyPic
نگاهی به پدیده دختران فراری در جامعه (بخش دوم و پا
موضوع پست : عمومی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان قزوین گفت: دختران خود معرف یا كسانی كه توسط مراجع قضایی به این مركز فرستاده می‌شوند، پس از بررسی‌های اولیه در مركز مداخله نگهداری می‌شوند.

"فاطمه پزشكیان" افزود:درمدت نگهداری دختران فراری دراین مركزتلاش می‌شود با والدین این دختران ارتباط برقرار شود تا معضلاتی كه باعث فرار آنها شده رفع و زمینه بازگشت آنها به خانواده‌ها ایجاد گردد.

وی اظهاركرد: متاسفانه بخاطر فقر فرهنگی و اقتصادی بسیاری از خانواده‌ها برای اصلاح رابطه اینگونه دختران با والدینشان رفتارهای متعددی ازخود بروز داده و به شدت در برابر پذیرش فرزندانشان از خود مقاومت نشان می‌دهند.

پزشكیان با بیان این مطلب كه رفتارهای نابهنجار خانواده‌ها یك بدبینی و نبود اعتماد دراین فرزندان ایجاد می‌كند، گفت: به‌همین دلیل دختران خیابانی مركز مداخله در بحران را به كانون خانواده خود ترجیح می‌دهند.

وی شكاف بین نسلهای قدیم و جدید، ازدواج‌های اجباری و تعصبات افراطی مذهبی وتربیتی و مهمتراز همه كمرنگ شدن روابط عاطفی بین والدین و فرزندان را از مهمترین دلایل فرار جوانان از محل زندگی‌شان ذكر كرد.

پزشكیان پیامدهای ونتایج این پدیده شوم را ازدیاد بیماریها ومعضلاتی‌نظیر ایدز، قتل، اعتیاد به الكل، موادمخدر، خودفروشی و تكدی‌گری برشمرد.

وی تصریح‌كرد: زمانی كه دختران فراری از تامین غذا، پوشاك و سرپناه برای استراحت ناتوان شوند، دست به اعمال خلاف می‌زنند.

پزشكیان ایجاد یك رابطه سالم بین اعضای خانواده،تبعیض قائل نشدن والدین بین فرزندان، شناخت وآگاهی والدین از روحیات جوانان و مهمتر از همه ترویج عقاید دینی و مذهبی و درونی كردن آن برای نوجوانان و جوانان را از عوامل مهم كاهش آسیبهای اجتماعی و فرار جوانان ذكر كرد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان قزوین افزود: افراد در نتیجه روابط اجتماعی و تعامل بادیگران هویت پیدا كرده و برای خود شخصیت اجتماعی قائل می‌شوند و با بودن در جامعه و ایفای نقش در پیشرفت جامعه احساس غرور می‌كنند.

پزشكیان احساس بی‌هویتی را اولین گام ناكامی وشكست در زندگی دانست وگفت:
جوان و یا نوجوان فراری كه تبدیل به یك بزهكار می‌شود، نه تنها اثر مثبتی در اجتماع ندارد،بلكه لكه‌ننگی برپیشانی اجتماع و انگشت‌نمای سایرین می‌شود.

وی غرق شدن در ورطه فساد را باعث ازبین رفتن اعتقادات دینی ولذت ارتباط با خداوند دانست واظهارداشت: جوان یا نوجوان فراری پناهگاه تنهایی‌های خود را كه خداوند یكتا است از دست داده و برای رهایی از مشكلات پدید آمده دست به دامن اعتیاد یا مرتكب رفتار خلاف می‌شود.

یك كارشناس جامعه‌شناسی نیز دراین‌خصوص گفت: وجود دختران فراری و سرگردان در خیابانها، پاركها، اماكن عمومی، افراد سودجو را به وسوسه می‌اندازد كه با تشكیل گروه یا باندی متشكل از جوانان‌فراری،برای نیل به اهداف پلید خود اقدام كنند.

"زهرا كریمی" افزود: با شكل‌گیری گروه‌های فساد و جذب و اغفال دختران و پسران فراری باندهای تبهكار و فساد پس از گذشت اندك زمانی تكثیر شده و هر عضو باند بدنبال تشكیل باند دیگری رفته و به تدریج جامعه با افزایش این گروهها روبرو می‌شود.

وی درادامه گفت: علاوه‌بر آثارمخرب اجتماعی وفرهنگی پدیده "فرار ازخانه"، خطر و تهدیداتی نیز متوجه خود فرد می‌شود كه بسیارخطرناكتر ازآثار اجتماعی آن است.

كریمی اظهاركرد: بیشتر كسانی كه از خانه فرار می‌كنند، به دلیل روابط ناسالم اخلاقی، غیرشرعی و رعایت نكردن نكات بهداشتی دیر یا زود به‌انواع بیماریهای مزمن و خطرناك نظیر بیماریهای مقاربتی دچار می‌شوند.

وی گذراندن دوران جوانی با هدایت والدین، مربیان و دوستان آگاه و دلسوز را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: جوان یا نوجوانی كه از خانه فرار كرده، نعمت پدر،مادر،معلم،دوست خوب و درواقع بهداشت روانی خود را از دست می‌دهد.

مدیركل سازمان بهزیستی استان قزوین در گفت وگو با ایرنا گفت: سال گذشته ‪ ۷۶‬نفر از دختران فراری به مراكز مداخله در بحرانهای اجتماعی بهزیستی ارجاع شدند.

"محمدحسن خیرخواه"، انگیزه فرار دختران را وجود اختلاف بین والدین، طلاق، اعتیاد، آزار و اذیت ناپدری و نامادری، فقر اقتصادی و فرهنگی، بیكاری والدین و رفتار ناصحیح والدین با فرزندان ذكر كرد.

وی جاذبه‌های شهری، مشكلات تحصیلی، شكاف بین نسلی و مهمتر از همه مساله فقر را از دیگر عوامل فرار دختران برشمرد.

خیرخواه، توجه والدین به امور تربیتی فرزندان، ایجاد ارتباط سالم بین اعضای خانواده، عدم‌تبعیض بین فرزندان، مساعدسازی شرایط تحصیلی، رفتارصحیح با نوجوانان و آموزش آنها به‌منظور مقابله با ناملایمات و تسلیم نشدن در مقابل پیشنهادات غیرمنطقی دوستان را از راههای پیشگیری آسیب خانواده‌ها ذكر كرد.

وی عامل دین و دینداری را در مقابله با بزهكارهای اجتماعی و جلوگیری از آلودگی‌های اخلاقی بسیار حائز اهمیت دانست.

خیرخواه در پایان خدمات تخصصی‌مشاوره‌ای، مددكاری،حقوقی،پزشكی، روانپزشكی را از مهمترین خدماتی دانست كه در این سازمان ارایه می‌شود.

منبع:خبرگزاری ایرنا+ نوشته شده در دوشنبه 17 تیر 1387 ساعت 09:07 ق.ظ ، توسط کارزان نوجوانی .:. نظر بدید : ()
لینك باكس دوستان
اطلاعیه
با سلام خدمت شما بازدید كنندگان عزیز برای تبادل لینك و بنر ابتدا لینك ما را با عنوان .::دختران فراری همراه با عكس و كلیپ::. لینك كنید و سپس در قسمت نظرات بیان كنید تا آدرس بنر خود را برای شما ارسال كنید سپس آدرس بنر و لینك خود را بفرستید تا ظرف 24 ساعت اقدام نماییم. مدیریت سایت كارزان